čtvrtek 17. listopadu 2011

Zajímavá literatura od Kristýny

Dnes mi Kristýna poslal tři úryvky z nějakého textu o spisovateli Leopoldu Ritter von Sacher–Masochovi. A velmi nenuceně se zmínila, že jí onen text velmi zaujal.

Jednu věc mají všechny tři úryvky společnou a myslím, že po přečtení uhodnete jakou ...

Důležitým bodem při formování jeho masochistické osobnosti byla scéna, kdy Leopold spatřil, jak Xenobia zmrskala svého manžela, který ji načapal s milencem. Tento příběh se stal, když bylo Leopoldovi deset let. Leopold byl tajně v ložnici Xenobie, kde se dotýkal jejího kožichu a očichával ho. Teta náhle přišla domů a on ji slyšel, jak jde po schodech se svým milencem. Leopold se schoval do skříně. Teta začala s milencem souložit. Její manžel, který přišel domů ještě se dvěma kamarády, jí nachytal. Teta si oblékla kazajku s bohatou kožešinou a začala manžela bít a ponižovat ho. Potom všechny tři vyhodila z pokoje. Milenec utekl. Leopold se tak stal svědkem jejího tajemství a teta na něj proto dostala vztek. Vrhla se na něj a zfackovala ho. Za chvíli se manžel vrátil zpět, ale ne rozběsněný, ale pokorný jako otrok. Klekl si na kolena a prosil o odpuštění. Teta Leopolda vyhodila. Leopold dostal ale šílenou chuť vrátit se zpět do ložnice. Dveře však byly zavřené. Leopold nic neviděl, ale jen slyšel svištění biče a sténání.

Leopold toužil pozorovat sex Fanny s jiným mužem. Naznačil jí, že by tento zážitek prohloubil jeho vášeň. Fanny se tato myšlenka líbila. Seznámila se se zdravým silným mužem mefistofelovského vzhledu a tohoto muže Leopold nazýval „Řekem“. Tato zkušenost pozorovat Fanny při sexu s jiným mužem a sám mít zakázaný sex s ní se mu navždy vryla do paměti jako silná masochistická zkušenost. Po šesti měsících s ním Fanny otroctví ukončila, protože chtěla hledat zase jiná sexuální dobrodružství.

Poprvé to bylo s mladým studentem, který se jmenoval Sandor. Ovšem tento studentík nebyl podobný „Řekovi“ z „Venuše v kožichu“. Wanda ho pozvala na oběd. Tam mu pověděla o Leopoldových fantaziích. Mezitím Leopold servíroval oběd jako číšník. Wanda ho peskovala a ponižovala. Sandorovi to bylo nepříjemné. Sandor byl panic, a když uviděl, že má Wanda na sobě jen kožich a když ho sem tam rozevřela a uviděl její ňadra, přes to všechno byl vzrušen. Wanda poručila Leopoldovi, aby poklekl a potom mu řekla, že jde se Sandorem do ložnice a zbičovala ho. Leopold poděkoval a pokračoval ve službě. To vše student musel sledovat. Wanda odvedla Sandora do ložnice a tam ho začala líbat a vzrušovat. Leopoldovi přikázala, aby vše sledoval. Ale protože se Sandorovi nelíbila Leopoldova přítomnost, Wanda nakonec vykázala manžela z ložnice. Leopold ji prosil, aby se mohl dívat aspoň klíčovou dírkou, ale ona schválně dala klíč do zámku. Tak Leopold usedl do křesla a pozorně naslouchal alespoň milostným zvukům. Po milostném aktu otevřela jeho žena dveře a znovu svého muže zbičovala. Potom mu poručila, aby políbil její nohu ...

Žádné komentáře:

Okomentovat