pondělí 8. listopadu 2010

Oblečení do práce

"Tak ahoj a pěkný den", řekl jsem mezi dveřmi a už jsme se chystal zabouchnout dveře a odejít do práce. V tom jsem slyšel "Vrať se, ukaž mi co máš pod kalhotami". Došlo mi, o co tu jde ... ta zatracená pravidla.

"Ale Kristýno, nestihnu tramvaj" řekl jsem rychle a snažil se rychle odejít. "Slyšíš, vrať se, nedělám si srandu. Na čem jsme se dohodli?"

Věděl jsem co bude následovat. Stačilo abych si trochu vyhrnul nohavici kalhot a aby se nad botou objevil kousek klasické pánské ponožky. "Děláš si ze mě opravdu srandu? Mě nezajímá, že spěcháš. Já se také ráno stíhnu obléct do ženského oblečení. A to to mám daleko složitější. A navíc se ještě musím namalovat a upravit. A ty nejsi schopný udělat takhle primitivní věc? Proč myslíš, že ti kupuju tolik silonek?"

"Nepůjdeš z bytu bez silonek. Vezmi si ty nové, co jsem ti koupila o víkendu. A potom se přihlaš o svůj trest", řekla Kristýna a odešla do koupelny.

Tušil jsem podle jejího výrazu a tónu řeči, že dnes nemá význam nějak smlouvat. Rychle jsem si sundal kalhoty a ponožky a vyndal ze skříně nové černé samodržící punčochy 40 DEN. Oblékl jsme si je (a musím uznat, že na oholených nohách to byl docela příjemný pocit), na to kalhoty a chystal se odejít.

"Ještě tvůj trest, pravidla jsou pravidla. Tohle si musíš pamatovat", ozvalo se z koupelny. "Přines mi bičík, klekni si na všechny čtyři a stáhni si kalhoty a kalhotky".

Nebyl jsem schopný jakkoliv odporovat, byla to přeci jenom součást naší dohody. Věděl jsem co bude následovat a když nebudu dělat problémy, můžu být za chvíli na cestě do práce, proto jsem rychle udělal co Kristýna chtěla a bičík položil na stolek vedle mě.

Kristýna přišla z koupelny, usmála se a naprosto bez zájmu zvedla bičík a s klidem v hlase mi sdělila, že za porušení pravidel je podle naší dohody 5 ran, které jsem také za zvuku ranních zpráv na Radiožurnálu oddaně přijal ...

... a později, když jsem dobíhal tramvaj, mi bylo jasné, že příště budu svému oblékání věnovat větší pozornost ...

1 komentář:

  1. Pět ran je minimum. Příště, až tě nachytám v nevhodném oblečení, bude trest vyšší. K.

    OdpovědětVymazat